top of page
sofia-talks-media-resilience-in-times-of-crisis-2024-aej-bulgaria-hour-space

Sofia Talks Media: Устойчиви на кризи x hOUR SPACE

Журналистите често отразят кризи, конфликти или бедствия, а разследващите репортери се сблъскват със заплахи и постоянен стрес. В съчетание с ежедневното напрежение в журналистическата работа, тези фактори могат да доведат до прегаряне, тревожност, депресия или дори посттравматично стресово разстройство.

В рамките на тазгодишното издание на Sofia Talks Media АЕЖ-България в партньорство с hOUR SPACE предлага безплатни терапевтични сесии за журналисти с фокус върху психичното здраве и подкрепа при работа в стресови и травматични ситуации. Закупилите билет за тазгодишното издание на конференцията могат да кандидатстват за две терапевтични сесии. Журналистите ще имат достъп до индивидуални сесии с квалифицирани терапевти, които разбират специфичните предизвикателства на професията. Сесиите ще са насочени към развиване на умения за справяне със стреса, управление на емоциите и укрепване на психическата устойчивост.

Всеки одобрен кандидат ще може да се възползва от две консултации със специалист от екипа на hOUR SPACE със стандартна продължителност от 50 минути
 

Кампанията ще продължи от 1 ноември до 31 декември 2024 г., а кандидатури се приемат до 28 октомври вкл.

AEJ-logo_2.png
hour-space-logo

ЕКИП ОТ ПСИХОТЕРАПЕВТИ

militsa-belyovksa-psihoterapevt-hour-space_edited.jpg
Psychotherapy

КАКВО ТРЯБВА ДА ЗНАЕТЕ ПРЕДИ ПЪРВАТА СЕСИЯ?

Първата терапевтична сесия е първата крачка от едно голямо и вълнуващо пътешествие и е една наистина смела постъпка.

Хубаво е обаче да знаете какво можете да очаквате от терапията, защото около нея съществуват множество митове, клишета и изкривени представи, нерядко продиктувани от популярната култура. Имаме и няколко ценни съвети, които можем да ви дадем преди да се впуснете в това ново преживяване.

Image by Darius Bashar

НЕ ЗАБРАВЯЙ ДА ДИШАШ!

Дишането и неговият ритъм са основен фактор в усещането ни за сигурност и физическо добруване. Все повече изследвания сочат към това, че порочният кръг на стрес – плитко дишане (стресът причинява плитко дишане, което държи тялото в режим на стрес, който води до плитко дишане) има негативен ефект за здравето. И обратното – контролираното и диафрагмено (още – дълбоко) дишане може да понижи кръвното налягане, да намали сърдечната честота, да отпусне мускулите, да намали тревожността и да повиши енергийните нива. Дълбокото дишане също ни „заземява“ и ни кара да се усещаме в контрол на тялото си.

Прочетете повече за дишането и вижте видеото, което нашите партньори от КОЖА - чувствам се добре са подготвили.

bottom of page